Gå til hovedindhold

Sara Tolouee

HU-læge Rigshospitalet

Formand, Repræsentant i DUS

email: sara@ydu.dk

Sara

 

Frederikke Eichner Sørensen

HU-læge Hospitalsenheden Vest

Næstformand, webmaster, Repræsentant NRU

email: frederikke@ydu.dk /webmaster@ydu.dk

Frederikke

 

Emil Durukan

ph.d. studerende Herlev/Gentofte Sygehus

Kasserer, Repræsentant ESRU, Medlem af Uddannelsesråd Urologi Øst

email: emil@ydu.dk

Erik

 

Andrea Krug

HU-læge Herlev/Gentofte Sygehus

email: andrea@ydu.dk

Andrea

 

Andreas Thamsborg

Afdelingslæge Herlev/Gentofte Sygehus

email: andreas@ydu.dk

Andreas

 

Pernille Hammershøj

HU-læge Herlev/Gentofte Sygehus

FEBU øst  ansvarlig

email: pernille@ydu.dk

Pernille

 

Katrine Schou-Jensen

Afdelingslæge Herlev/Gentofte Sygehus

Repræsentant i NRU

email: katrine@ydu.dk

Katrine

 

Charlotte P. Madsen

HU-læge Aarhus Universitetshospital

email: charlotte@ydu.dk

Charlotte

 

Shima Bjerrum

HU-læge Aarhus Universitetshospital

Suppleant, Ansvarlig FEBU vest

email: Shima@ydu.dk

Shima

 



 

x

Om YDU

YDU - Yngre Danske Urologer

Formand: Sara Tolouee

Læs mere om foreningen her

Se resten af bestyrelsen her

Meld dig ind