Gå til hovedindhold

Andreas Thamsborg

Afdelingslæge Herlev/Gentofte Sygehus

Formand, Repræsentant i DUS

email: andreas@ydu.dk

Andreas

 

Frederikke Eichner Sørensen

HU-læge Hospitalsenheden Vest(Holstebro)

Næstformand, webmaster

email: frederikke@ydu.dk /webmaster@ydu.dk

Frederikke

 

Ina Hornemann Borg

HU-læge Aalborg Universitetssygehus

Kasserer

email: ina@ydu.dk

Ina

 

Andrea Krug

HU-læge Herlev/Gentofte Sygehus

Medlem af Uddannelseråd Urologi Øst, Ansvarlig for FEBU Øst

email: andrea@ydu.dk

Andrea

 

Majken Warming

HU-læge Hospitalsenheden Vest(Holstebro)

Repræsentant i ESRU, Ansvarlig for FEBU Vest

email: majken@ydu.dk

Majken

 

Pernille Hammershøj

HU-læge Sjællands Universitetshospital (Roskilde)

Repræsentant i ESRU

email: pernille@ydu.dk

 

Sara Tolouee

HU-læge Herlev/Gentofte Sygehus

Repræsentant i NRU

email: sara@ydu.dk

Sara

 

Katrine Schou-Jensen

Afdelingslæge Herlev/Gentofte Sygehus

Repræsentant i NRU

email: katrine@ydu.dk

Katrine

 

Charlotte P. Madsen

HU-læge Aalborg Universitetshospital

Suppleant

email: charlotte@ydu.dk

Charlotte

 

Qayssar Jalil

Introlæge Sjællands Universitetshospital (Roskilde)

Suppleant

email: qayssar@ydu.dk

Qayssar